Qan ver! Həyat qurtar!
02.05.2020 tarixində Mərkəzi Qan Bankında "Sağlamlığınızı Düşünən Apteklər şəbəkəsi" sloqanı altında talassemiya,leykoz,qan xərçəngi və digər qan xəstəliyindən əziyyət çəkən (əksəriyyət azyaşlılar) xəstələrə dəstək məqsədi ilə qan vermə aksiyası baş tutmuşdur. Bu aksiyada Zeytun Pharma heyəti, əczaçılar və provizorlar iştirak etmişlər.
Səhər saatlarından başlayan aksiya gecə saat 22.30-a qədər davam etmişdir. Aksiyaya 140-a yaxın donor qatılmışdır. Aksiya iştirakçıları fəallığı, yüksək əhval ruhiyyə və nizam-intizamı ilə seçilmişdir.
Ramazan ayında bu aksiyanın təşkil olunması xəstələrə ikiqat sevinc bəxş edəcəkdir, çünki bu aylarda xəstələrə qan daha çox ehtiyac olur. Bir damla qan,bir həyatın xilası deməkdir.

• Give blood! Save lives!
On May 2, 2020, the Central Blood Bank held a blood donation campaign in support of patients suffering from thalassemia, leukemia, blood cancer and other blood diseases (mostly minors) under the slogan "Network of Pharmacies Thinking of Your Health". The action was attended by the staff of Olive Pharma, pharmacists and pharmacists.
The action started in the morning and lasted until 22.30 at night. About 140 donors took part in the action. The protesters were selected for their activity, high spirits and discipline.
The organization of this action in the month of Ramadan will give patients double joy, because during these months patients need more blood. A drop of blood means the salvation of a life.