“ZEYTUN PHARMACEUTICALS” MMC TƏŞƏKKÜRNAMƏ İLƏ TƏLTİF OLUNMUŞDUR.
“Zeytun Pharmaceuticals” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti işsizliyin aradan qaldırılması və məşğulluğun təminatı istiqamətində həyata keçirilən...
Bu ilin bir oktyabrında “Əczaçılar klubu” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə “Əczaçıların İkinci Ümumrespublika Konfransı” keçirilmişdir. Konfransda respublika əczaçıları ilə yanaşı, ölkə tibb ictimayətinin nümayəndələri, tanınmış alımlər, Tibb Universitenin müəllimləri və ictimayətin nümayəndələri iştirak etmişdir. Eləcə də müxtəlif ölkələrdən – Türkiyə, Rusiya, Ukrayna, Fransa və digər ölkələrdən olan qonaqlarda bu konfransa dəvət olunmuşdular. Əczaçılar İctimai Birliyinin sədri Şövqi Bünyatov ictimai birliyin fəaliyyəti haqqında məlumat vermiş, Azərbaycan əczaçılarının son dövrdə əldə etdiyi uğurlardan danışmışdır. Çıxış edən qonaqlar müasir əczaçılığın nəaliyyətlərindən, elmi-texniki tərəqqinin nəaliyyətlərinin əczaçıların fəaliyyətinə təsirindən danışmışlar, yeni dövrdə yeni texnologiyaların əczaçılığa tətbiqi haqda təkliflərini bildirmişdilər. Eləcə də natiqlər əczaçılığın inkişafına mane olan problemlərdən danışmış, dərman preparatların ölkədə istehsalı üçün təkliflərini bildirmişdilər. Qeyd olunmuşdur ki, müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən əczaçıların əlaqə və əməkdaşlığı gücləndirilməli, problemlərin birgə həlli yolları araşdırılmalıdır. Ölkə əhalisini və tibb müəssələrini keyfiyyətli dərman preparatları ilə təmin etmək üçün yeni strategiya hazırlanmalıdır.
44 günlük Vətən müharibəsi və Covid-19 pandemiyası şəraitində fəaliyyət göstərən əczaçıların işi yüksək qiymətləndirilmişdir. Xüsusi ilə Vətən müharibəsi dövründə yaralıların müalicəsi ilə bağlı heç bir dərman çatışmazlığı olmamış, xəstəxanalar tam təchiz olunmuşdur. Müzəffər Ali Baş Komandanımız, cənab Prezident İlham Əliyev ölkəmizin tibb işçilərinin, o cümlədən, əczaçıların əməyini yüksək qiymətləndirmişdir.
Konfransda əczaçılar bundan sonrada ölkə əhalisinin sağlamlığı keşiyində qətiyyətlə duracaqlarına bildirmişlər.

“DENK PHARMA GmbH & Co. KG is a family-owned company established in 1948 with headquarters in Munich, Germany. Our goal is to give Made in Germany quality for...
On October 1 of this year, the "Second National Conference of Pharmacists" was organized by the "Pharmacists Club" Public Union. The conference was attended by pharmacists of the republic, representatives of the country's medical community, well-known scientists, teachers of the Medical University and members of the public. Guests from different countries - Turkey, Russia, Ukraine, France and other countries - were also invited to the conference. Chairman of the Public Union of Pharmacists Shovgi Bunyatov informed about the activities of the public association and spoke about the recent achievements of Azerbaijani pharmacists. The guests spoke about the achievements of modern pharmacy, the impact of scientific and technological progress on the activities of pharmacists, and made suggestions on the application of new technologies in pharmacy in the new era. The speakers also spoke about the problems hindering the development of pharmacy, and made proposals for the production of medicines in the country. It was noted that communication and cooperation between pharmacists working in various fields should be strengthened, and joint solutions to problems should be explored. A new strategy must be developed to provide the country's population and medical facilities with quality medicines.
The work of pharmacists operating in the context of the 44-day Patriotic War and the Covid-19 pandemic was praised. Especially during the Great Patriotic War, there was no shortage of medicines for the treatment of the wounded, and hospitals were fully equipped. Our Supreme Commander-in-Chief, Mr. President Ilham Aliyev, praised the work of our country's medical workers, including pharmacists.
At the conference, pharmacists said they would continue to stand guard over the health of the country's population.