“ZEYTUN PHARMACEUTICALS” MMC TƏŞƏKKÜRNAMƏ İLƏ TƏLTİF OLUNMUŞDUR.
“Zeytun Pharmaceuticals” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti işsizliyin aradan qaldırılması və məşğulluğun təminatı istiqamətində həyata keçirilən...
Bu ilin bir oktyabrında “Əczaçılar klubu” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə “Əczaçıların İkinci Ümumrespublika Konfransı” keçirilmişdir. Konfransda respublika əczaçıları ilə yanaşı, ölkə tibb ictimayətinin nümayəndələri, tanınmış alımlər, Tibb Universitenin müəllimləri və ictimayətin nümayəndələri iştirak etmişdir. Eləcə də müxtəlif ölkələrdən – Türkiyə, Rusiya, Ukrayna, Fransa və digər ölkələrdən olan qonaqlarda bu konfransa dəvət olunmuşdular. Əczaçılar İctimai Birliyinin sədri Şövqi Bünyatov ictimai birliyin fəaliyyəti haqqında məlumat vermiş, Azərbaycan əczaçılarının son dövrdə əldə etdiyi uğurlardan danışmışdır. Çıxış edən qonaqlar müasir əczaçılığın nəaliyyətlərindən, elmi-texniki tərəqqinin nəaliyyətlərinin əczaçıların fəaliyyətinə təsirindən danışmışlar, yeni dövrdə yeni texnologiyaların əczaçılığa tətbiqi haqda təkliflərini bildirmişdilər. Eləcə də natiqlər əczaçılığın inkişafına mane olan problemlərdən danışmış, dərman preparatların ölkədə istehsalı üçün təkliflərini bildirmişdilər. Qeyd olunmuşdur ki, müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən əczaçıların əlaqə və əməkdaşlığı gücləndirilməli, problemlərin birgə həlli yolları araşdırılmalıdır. Ölkə əhalisini və tibb müəssələrini keyfiyyətli dərman preparatları ilə təmin etmək üçün yeni strategiya hazırlanmalıdır.
44 günlük Vətən müharibəsi və Covid-19 pandemiyası şəraitində fəaliyyət göstərən əczaçıların işi yüksək qiymətləndirilmişdir. Xüsusi ilə Vətən müharibəsi dövründə yaralıların müalicəsi ilə bağlı heç bir dərman çatışmazlığı olmamış, xəstəxanalar tam təchiz olunmuşdur. Müzəffər Ali Baş Komandanımız, cənab Prezident İlham Əliyev ölkəmizin tibb işçilərinin, o cümlədən, əczaçıların əməyini yüksək qiymətləndirmişdir.
Konfransda əczaçılar bundan sonrada ölkə əhalisinin sağlamlığı keşiyində qətiyyətlə duracaqlarına bildirmişlər.

Проведена Вторая Всероссийская конференция фармацевтов.
1 октября этого года Общественное объединение «Клуб фармацевтов» организовало «Вторую национальную конференцию фармацевтов». В конференции приняли участие фармацевты республики, представители медицинского сообщества страны, известные ученые, преподаватели медицинского университета и представители общественности. На конференцию также были приглашены гости из разных стран - Турции, России, Украины, Франции и других стран. Председатель общественного союза фармацевтов Шовги Бунятов проинформировал о деятельности общественного объединения и рассказал о последних достижениях азербайджанских фармацевтов. Гости рассказали о достижениях современной фармации, влиянии научно-технического прогресса на деятельность фармацевтов, а также высказали предложения по применению новых технологий в фармации в новую эпоху. Спикеры также рассказали о проблемах, препятствующих развитию аптеки, и внесли предложения по производству лекарственных средств в стране. Было отмечено, что необходимо укреплять связи и сотрудничество между фармацевтами, работающими в различных сферах, и изучать совместные решения проблем. Необходимо разработать новую стратегию обеспечения населения и медицинских учреждений страны качественными лекарствами.
Высоко оценили работу фармацевтов, работающих в условиях 44-дневной Отечественной войны и пандемии Covid-19. Особенно в годы Великой Отечественной войны не было недостатка в медикаментах для лечения раненых, а больницы были полностью оборудованы. Наш Верховный Главнокомандующий господин Президент Ильхам Алиев высоко оценил работу медицинских работников нашей страны, в том числе фармацевтов.