• Bakıda “Gömrük-Biznes Forumu 2023” keçirilib
Bakıda Ümummilli Liderimiz Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş silsilə tədbirlər çərçivəsində Dövlət Gömrük Komitəsinin təşkilatçılığı ilə “Gömrük-Biznes Forumu 2023” keçirilib.
Cənab Prezident İlham Əliyev tərəfindən ölkəmizin dayanıqlı inkişafı istiqamətində həyata keçirilən irimiqyaslı iqtisadi islahatlar çərçivəsində gömrük xidməti tərəfindən reallaşdırılan layihələrin vətəndaşlara və biznes subyektlərinə çatdırılması üçün təşkil edilən forumun əsas məqsədi gömrük və biznes əməkdaşlığına Komitənin korporativ hesabatı, görüləcək işlərin anonsu və gerçəkləşdirilən layihələrdə fəal iştirak üçün biznes subyektlərinə çağırış, habelə yeni xidmət və məhsulların faydasından bəhs ediləcək işgüzar ortam yaratmaqdır.
Tədbir çərçivəsində gömrük işinin təşkili sahəsində işgüzar və səmərəli fəaliyyət göstərən şirkətlərə “Dəstək” və “Əməkdaşlıq” nominasiyaları üzrə təşəkkürnamələr təqdim edilib. Bu şirkətlər arasında Zeytun Pharmaceuticals MMC də yer alıb.

• В Баку прошел «Таможенно-Бизнес Форум 2023»
«Таможенно-Бизнес Форум 2023» организован Государственным таможенным комитетом в рамках серии мероприятий, посвященных 100-летию нашего общенационального лидера Гейдара Алиева в Баку.
Основная цель форума, который был организован для доведения до граждан и субъектов бизнеса проектов, реализуемых таможенной службой в рамках широкомасштабных экономических реформ, реализуемых господином Президентом Ильхамом Алиевым в направлении устойчивого развития нашей страны. страны, является корпоративный отчет Комитета по таможенному и деловому сотрудничеству, объявление о предстоящей работе и субъектам бизнеса за активное участие в реализуемых проектах. будут обсуждаться услуги и продукты.
В рамках мероприятия были вручены благодарственные письма в номинациях «Поддержка» и «Сотрудничество» компаниям, осуществляющим деловую и эффективную деятельность в сфере организации таможенной работы. В число этих компаний вошла компания OOO Zeytun Pharmaceuticals.